• Обновено
Bassett МБ-3 Солидна Карбид Општа Намена Крајот Мелница,Соголени Заврши, 30 Степен Хеликс, Радиус Агол Крајот, .63 Сечење Должина, 7/32 Cut Кол., 2.5 Должина

Bassett МБ-3 Солидна Карбид Општа Намена Крајот Мелница,Соголени Заврши, 30 Степен Хеликс, Радиус Агол Крајот, .63 Сечење Должина,

Buyers rating:
DEN 1322.40

Залиха

Солидна карбид tools нуди долго алатка живот и побрзо сечење брзина од други супстрати, но се повеќе кршливи и мора да се користи со цврсти toolholding системи.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување. 3-flute крајот мелници обезбеди компромис помеѓу чип царинење на 2-flute алатка и на цврстина и отпорност на абење на 4-flute алатка; особено корисни за многу slotting операции.Направен во САД.Bassett БЕРЗА на Серија општа намена еден-на крајот на цврсти карбид крајот мелница со квадратни носот крајот геометрија за челик, од леано железо, обоени материјали.Агол радиус. 10% кобалт submicron жито карбид супстрат. 30 степени десен спирала, десно-страна намали хеликс дизајниран за максимална чип царинење. 3-flute крајот мелници обезбеди компромис помеѓу чип царинење на 2-flute алатка и на цврстина и отпорност на абење на 4-flute алатка; особено корисни за многу slotting операции.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

SGS 38358 3CR 2 Flute Агол Радиус Општа Намена Крајот Мелница, Титаниум Алуминиумски Нитрид Слој, 1/8 Сечење Дијаметар, 1/2 Сечење
  • Обновено
Ценетост на стоката:

SGS 38358 3CR 2 Flute Агол Радиус Општа Намена Крајот Мелница, Титаниум Алуминиумски Нитрид Слој, 1/8 Сечење Дијаметар, 1/2 Сечење

Лабораторија проверени и сертифицирани суровина.Прецизност ЦПУ земјата на водечка индустрија на специ

DEN 464.88
SGS 36862 Z1PCR Z-Хидрати-АП Високи Перформанси Крајот Мелница, Титаниум Нитрид-X Слој, 3/4 Сечење Дијаметар, 1-1/2 Сечење Должина,
  • Обновено
Ценетост на стоката:

SGS 36862 Z1PCR Z-Хидрати-АП Високи Перформанси Крајот Мелница, Титаниум Нитрид-X Слој, 3/4 Сечење Дијаметар, 1-1/2 Сечење Должина,

Претпоставен дијалог сузбивање преку напредно патентиран дизајн.Зголемување на продуктивноста со сеч�

DEN 5417.04
Микро 100 ВЛР-750-4X 4 Flute Променлива Хеликс Долго Должина Намалена Вратот Висока Брзина со Агол Радиус Крајот Мелница, AlTiN Обложени,
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Микро 100 ВЛР-750-4X 4 Flute Променлива Хеликс Долго Должина Намалена Вратот Висока Брзина со Агол Радиус Крајот Мелница, AlTiN Обложени,

4 Flute Променлива Хеликс Висока Брзина Долго Должина Намалена Вратот Крајот Мелници, Weldon Станот.Со : Проме

DEN 6297.60
DINGGUANGHE-КУПОТ на Крајот Мелница цврст Метал Агол Радиус 3FLuti HRC55 Endmill за Мелење Машина Волфрам Челик, Челик, Алуминиум
  • Обновено
Ценетост на стоката:

DINGGUANGHE-КУПОТ на Крајот Мелница цврст Метал Агол Радиус 3FLuti HRC55 Endmill за Мелење Машина Волфрам Челик, Челик, Алуминиум

Тип : Парична Казна Мелница.Материјал : Карбид.Обложување : alt □ n.Дијаметар : 1,2,3,4,5,6,810,12 Вкупна должина : 50,

DEN 801.60
Morse Сечење Алатки 95090 - Карбид Агол Радиус Крајот Мелница - 3/4 во Кол, 3/4 во месо тело, 30° Хеликс, 4 Flute, 1-1/2, во Должина
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Morse Сечење Алатки 95090 - Карбид Агол Радиус Крајот Мелница - 3/4 во Кол, 3/4 во месо тело, 30° Хеликс, 4 Flute, 1-1/2, во Должина

мелница дијаметар : 3 / 4 во.број на флејта : 4 мелница материјал : Карбид.единечен или двоен крајот на : слоб

DEN 19635.36
Bassett МБ-3 Серија Солидна Карбид Општа Намена Крајот Мелница, TiAlN Обложени, 3 Flute, 30 Степени Хеликс, Радиус Агол Крајот, 0.188
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Bassett МБ-3 Серија Солидна Карбид Општа Намена Крајот Мелница, TiAlN Обложени, 3 Flute, 30 Степени Хеликс, Радиус Агол Крајот, 0.188

Солидна карбид tools нуди долго алатка живот и побрзо сечење брзина од други супстрати, но се повеќе кршли�

DEN 353.04
Melin Алатка CCMG Карбид Агол Радиус Крајот Мелница, Соголени (Светла) Финиш, 30 Сте Хеликс, 4 Флејта, 2.5000 вкупна Должина, 0.3750
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Melin Алатка CCMG Карбид Агол Радиус Крајот Мелница, Соголени (Светла) Финиш, 30 Сте Хеликс, 4 Флејта, 2.5000 вкупна Должина, 0.3750

Солидна карбид tools нуди долго алатка живот и побрзо сечење брзина од други супстрати, но се повеќе кршли�

DEN 672.48
Карбид Мелење Машина 10мм HRC55 Агол Радиус Крајот Мелница, Волфрам Карбид Челик CNC Мелење Машина Алатка 4 Флејта Машина Сте R0.2
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Карбид Мелење Машина 10мм HRC55 Агол Радиус Крајот Мелница, Волфрам Карбид Челик CNC Мелење Машина Алатка 4 Флејта Машина Сте R0.2

Со висок свиткување отпор и отпорност на абење, тоа е специјално се користат за висока цврстина, високаб

DEN 11869.44